סיור מנכ"לי חברות "אמץ לוחם"- אתגרי מדינת ישראל בגזרה הצפונית

 

ביום שמש אביבי יצאו מנכ"לי חברות "אמץ לוחם" לסיור למידה בגזרה הצפונית ולמפגש עם מפקד פיקוד הצפון, האלוף אביב כוכבי.
במהלך ארוחת הצהריים במחנה גיבור, נפגשו המנכ"לים עם מפקד חטיבת 769, אל"מ אלרן מוראש ועם האלוף כוכבי, שהציג את התכנית האסטרטגית של צה"ל בגזרת הצפון, על מורכבותה והאתגרים העומדים בפניה.

IMG_4594 (1)

היעד הבא- הר דב ותצפית "רמתא" (שהינה שטח צבאי סגור). שם, עם הנוף הפרוס של חוות שיבא עד הבופור, סרק מפקד עוצבת הגליל, תא"ל אמיר ברעם, את הקשיים והמורכבות בשמירה על 22 ישובים ישראליים לצד כפרים ערביים, כשברקע מאבק מתמיד בחיזבאללה.

מהתצפית המשיכו המשתתפים אל מצפה עדי ובחמ"ל מר"ס ערכו היכרות עם מוטי אורן, מנהל תכניות ויישומים של חברת אלביט שהציג להם את "הגבול החכם ביותר בעולם" שבנתה החברה.

הסיור התקיים ביום האישה הבינלאומי, הזדמנות נפלאה עבור משתפי הסיור להכיר את עבודתן של הבקס"יות (בקריות איסוף יבשתי), האחראיות על תפעול מערכות טכנולוגיות מסובכות ומורכבות.
על רקע האמירות הלא ראויות של הרב לוינשטיין על תפקיד הנשים בצה"ל, הרחיב תא"ל ברעם על תרומתן הרבה של החיילות והסביר כי הן העיניים של הלוחמים בהגנה על הגזרה.

תא"ל ברעם הודה למנהלי החברות על תרומתם החשובה ללוחמי צה"ל במסגרת פרויקט אמץ לוחם במהלך כל השנים.
בזאת תם הסיור והמשתתפים שבו לתל אביב עם הבנה רחבה יותר של העשייה הצהל"ית בגזרה הצפונית.

IMG_4581

Related Posts

 • איש מבין הנוכחים לא הכיר אישית את אלה אבוקסיס שעל שמה קרוי המבנה שבו הוזנק מבצע ההתנדבות הארצי של פרויקט "אמץ לוחם" בשדרות. היו שם מדריכות ומדריכים מבית הספר ללוחמה בטרור של צה"ל, לוחמי החטיבה הדרומית ברצועת עזה ושוטרי ימ"ר דרום של מג"ב מאזור לכיש. לצדם על הדשא ישבו עשרות עובדי חברת "שיכון ובינוי", החברה המאמצת של הלוט"ר, תלמידי המקיף הדתי בשדרות, אנשי הוועד למען החייל…
  Tags: של, את, על, עם
 • עובדי מחוז צפון ומחוז ירושלים של  חברת "הראל ביטוח ופיננסים" מאמצים מזה 10 שנים את  גדודי ההובלה של צה"ל - אבירי הצפון ואבירי הדרום. לקראת חג הפסח ארזו עובדי חברת הראל יחד עם חיילי הגדודים חבילות מזון לחיילים – פעילות משותפת שהפכה כבר למסורת יפה.
  Tags: עם, של, את, צה"ל, הצפון, אמץ, לוחם
 • כולנו מכירים את פועלה הרב של הקרן לידידות למען חיילי צה"ל. גם אצלנו, במסגרת פרויקט "אמץ לוחם", יש לפעילות הקרן הרבה במה להתגאות: הקרן לידידות מאמצת 11 יחידות והחודש, החליטה לאמץ 3 טייסות נוספות: טייסת מטוסי אימון והדרכה "הנמר המעופף" , טייסת מטוסי קרב-  "אבירי הזנב הכתום" וטייסת מסוקי חילוץ ותובלה -"החרב המתהפכת". ביום ה', ה-8 ליוני הגיעו…
  Tags: את, של, צה"ל, על, מפקד, עם, אמץ, לוחם
 • בעשירי ליולי הגיעו לינדה וטוני רובין מלוס אנג'לס לבא"ח יהלום לכבוד טקס "אמץ לוחם". טוני הוא חבר בוועד המנהל של FIDF, דוקטור למשפטים, עו"ד משקיע בתחום הנדל"ן. לינדה היא שחקנית, מפיקה ובמאית. יחד הם לקחו חלק במשלחת "משואה לתקומה" בשנת 2016. מצבור החוויות של המשפחה הביא אותם להחלטה לאמץ את בא"ח יהלום במסגרת פרויקט 'אמץ…
  Tags: של, לוחם, צה"ל, את, עם, על, אמץ, מפקד
תגיות: