"עצמתו של צה"ל היא בערבות ההדדית שבין חייליו בסדיר, בקבע ובמילואים- ובין החברה הישראלית. זה 12 שנים מגלם צמד המילים 'אמץ לוחם' את אותו הקשר הייחודי שנוצר בין אוכלוסיית הלוחמים בצה"ל לתורמים ולחברות העסקיות מהארץ ומחו"ל הבוחרות לתמוך בהם וללוות אותם. הערב, אנו המפקדים והלוחמים, מבקשים להודות לכם על עשייתכם לאורך השנים. להודות על עשייה למען החיילים, על שהפכתם לחלק בלתי נפרד מהיחידות ובכך חיזקתם את תחושת השליחות וההוקרה המלווה אותנו בדרכנו להבטחת ביטחון אזרחי מדינת ישראל".
את הדברים המרגשים האלה אמר הרמטכ"ל, רא"ל גדי איזנקוט, באירוע לציון 12 שנה לפרויקט 'אמץ לוחם' שהתקיים ב- 17 ליולי במחנה רבין – הקריה.
במסגרת הפרויקט, מאומצות כיום 205 יחידות לוחמות ב-160 אימוצים של חברות במשק הישראלי לצד תורמים מהארץ ומהעולם ביניהם ארגון FIDFאשר הינו שותף אסטרטגי לפרויקט המאמץ 67 יחידות, הקרן לידידות המאמצת 11 יחידות, ארגון ידידי צה"ל באנגליה מאמץ 19 יחידות.
ערב ההוקרה המרגש שערכנו, היה על מנת להודות ולהוקיר על תרומתם ופועלם של כל אלו הלוקחים חלק בפרויקט, בראש ובראשונה לנציגי החברות המאמצות שנכחו באירוע.
כמו כן, השתתפו באירוע פורום מטכ"ל, מנכ"לי ונציגי החברות המאמצות ואנשי עסקים מובילים במשק הישראלי, כמו: אבי פישר, יו"ר ומנכ"ל כלל תעשיות ונשיא "אמץ לוחם"; משה קפלינסקי, מנכ"ל נשר; משה קראדי, יו"ר דירקטוריון דלק; אייל מליס, מנכ"ל תנובה; גיורא וצביקה אקרשטיין; דודי ויסמן, מבעלי חברת דור אלון ;עוזי לבצור, סמנכ"ל קבוצת תעבורה; איציק צדיק, מנכ"ל קבוצת דיגניה; יוסף דהן, יו"ר ובעלים קבוצת אלדן; שי דהן, מנכ"ל קבוצת אלדן; אליעזר שקדי, מאיר שמיר מנכ"ל מבטח שמיר; קובי מלכין, מנכ"ל בנק אוצר החייל; אבי אשר, מנכ"ל מיניליין; סטיב רודס, מנכ"ל טרייד ליין, ועוד.
השנה התקיים האירוע תחת הכותרת "בידיים טובות – יד ביד יחד כבר 12 שנה", וכך היטיב לתאר זאת אברי גלעד, שהנחה בהתנדבות את ערב ההוקרה: "חברה שלא חושבת רק על היעדים העסקיים שלה, ומעניקה ממשאביה למען למטרה חברתית- או למען צה"ל, זה- רבותי, להיות בידיים טובות. להיות בידיים טובות זה להרגיש שאתה מוגן, שיש על מי לסמוך, שיש שותף לדרך שמעריך ושלא ישאיר אותך לבד"
האווירה בקריה הייתה משפחתית וחגיגית. בכניסה למתחם השאירו האורחים את חותמם, פשוטו כמשמעו, על גבי ציור קיר מיוחד. במהלך הערב, נהנו האורחים מהופעה של שלומי שבן ושל שלומית אהרון שהופיעו גם הם בהתנדבות, והופעה של להקת הא-קפלה קורל. לאורך האירוע הוקרנו סיפורי אימוץ מיוחדים שהוקרנו ומקבצי ברכות ומברכים כמו יו"ר יחד למען החייל, אלוף במיל. יורם יאיר (ייה), מנכ"ל בנק הפועלים ונציגי היחידות המאומצות.
ציפי הולנד ![ציפי_הולנד-_ידיים](https://ametz.ufis.org.il/wp-content/uploads/2017/08/d7a6d799d7a4d799_d794d795d79cd7a0d793-_d799d793d799d799d79d.jpg)
מרדכי בראשי, מיכל הלוי, ואיציק צדיק![מרדכי_בראשי_מיכל_הלוי_ואיציק_צדיק](https://ametz.ufis.org.il/wp-content/uploads/2017/08/d79ed7a8d793d79bd799_d791d7a8d790d7a9d799_d79ed799d79bd79c_d794d79cd795d799_d795d790d799d7a6d799d7a7_d7a6d793d799d7a7.jpg)
ענת כרמלי, סונול ![ענת_כרמלי_סונול](https://ametz.ufis.org.il/wp-content/uploads/2017/08/d7a2d7a0d7aa_d79bd7a8d79ed79cd799_d7a1d795d7a0d795d79c.jpg)
איציק צדיק, קבוצת דיגניה ![צדיק_דיגניה](https://ametz.ufis.org.il/wp-content/uploads/2017/08/d7a6d793d799d7a7_d793d799d792d7a0d799d794.jpg)
קובי מלכין, מנכ"ל בנק אוצר החייל ![קובי_מלכין_מנכל_אוצר__החייל](https://ametz.ufis.org.il/wp-content/uploads/2017/08/d7a7d795d791d799_d79ed79cd79bd799d79f_d79ed7a0d79bd79c_d790d795d7a6d7a8__d794d797d799d799d79c.jpg)
מיכל הלוי – אלביט, רס"ר סער ורס"ר שמעון – גבעתי ![מיכל_הלוי_אלביט_רסר_סער_ורסר_שטעחע_שמשון_גבעתי](https://ametz.ufis.org.il/wp-content/uploads/2017/08/d79ed799d79bd79c_d794d79cd795d799_d790d79cd791d799d798_d7a8d7a1d7a8_d7a1d7a2d7a8_d795d7a8d7a1d7a8_d7a9d798d7a2d797d7a2_d7a9d79ed7a9d795.jpg)
ורדה דרוקר, אהרוני, אלי נוף, טבע ![דרוקר_אהרוני_אלי_נוף_טבע](https://ametz.ufis.org.il/wp-content/uploads/2017/08/d793d7a8d795d7a7d7a8_d790d794d7a8d795d7a0d799_d790d79cd799_d7a0d795d7a3_d798d791d7a2.jpg)
אייל מליס ונטע בן מנחם, תנובה ![איל_מליס_נטע_בן_מנחם_תנובה](https://ametz.ufis.org.il/wp-content/uploads/2017/08/d790d799d79c_d79ed79cd799d7a1_d7a0d798d7a2_d791d79f_d79ed7a0d797d79d_d7aad7a0d795d791d794.jpg)
אילן טל ויחיאל גוזל![אילן_טל_יחיאל_גוזל](https://ametz.ufis.org.il/wp-content/uploads/2017/08/d790d799d79cd79f_d798d79c_d799d797d799d790d79c_d792d795d796d79c-1.jpg)
ציפי הולנד ![photo-chen_galili_10-106](https://ametz.ufis.org.il/wp-content/uploads/2017/08/photo-chen_galili_10-106.jpg)
יהודה ברגר וייה![יהודה_ברגר_ייה](https://ametz.ufis.org.il/wp-content/uploads/2017/08/d799d794d795d793d794_d791d7a8d792d7a8_d799d799d794.jpg)
גיורא וצביקה אקרשטיין![גיורא_וצביקה_אקרשטיין](https://ametz.ufis.org.il/wp-content/uploads/2017/08/d792d799d795d7a8d790_d795d7a6d791d799d7a7d794_d790d7a7d7a8d7a9d798d799d799d79f.jpg)
אלוף אמיר אשל מפקד ח"א, אלוף הרצי הלוי ראש אגף מודיעין, והאלוף אהרן חליוה ראש אגף הטכנולוגיה והלוגיסטיקה![האלוףאמיר_אשל_מפקד_חא_האלוף_הרצי_הלוי_ראש_אגף_מודיעין_והאלוף_אהרן_חליוה_ראש_אגף_הטכנולוגיה_והלוגיסטיקה](https://ametz.ufis.org.il/wp-content/uploads/2017/08/d794d790d79cd795d7a3d790d79ed799d7a8_d790d7a9d79c_d79ed7a4d7a7d793_d797d790_d794d790d79cd795d7a3_d794d7a8d7a6d799_d794d79cd795d799_d7a8.jpg)
המרטכ"ל, רא"ל גדי אייזנקוט ומשה קפלנסקי![קפלינסקי_איזנקוט](https://ametz.ufis.org.il/wp-content/uploads/2017/08/d7a7d7a4d79cd799d7a0d7a1d7a7d799_d790d799d796d7a0d7a7d795d798.jpg)
אברי גלעד, מנחה האירוע![אברי_גלעד_מנחה_אירוע_אמץ_לוחם_2017-2](https://ametz.ufis.org.il/wp-content/uploads/2017/08/d790d791d7a8d799_d792d79cd7a2d793_d79ed7a0d797d794_d790d799d7a8d795d7a2_d790d79ed7a5_d79cd795d797d79d_2017-2.jpg)
תזמורת צה"ל![תזמורת_צהל__התקווה](https://ametz.ufis.org.il/wp-content/uploads/2017/08/d7aad796d79ed795d7a8d7aa_d7a6d794d79c__d794d7aad7a7d795d795d794.jpg)
להקת קורל ![קורל_2](https://ametz.ufis.org.il/wp-content/uploads/2017/08/d7a7d795d7a8d79c_2.jpg)
רוברט דהן – עזריאלי, ומג"ד גרניט ![רוברט_דהן_עזריאלי_מגד_גרניט](https://ametz.ufis.org.il/wp-content/uploads/2017/08/d7a8d795d791d7a8d798_d793d794d79f_d7a2d796d7a8d799d790d79cd799_d79ed792d793_d792d7a8d7a0d799d798.jpg)
הרמטכ"ל, רא"ל גדי אייזנקוט, נושא דברים ![הרמטכל](https://ametz.ufis.org.il/wp-content/uploads/2017/08/d794d7a8d79ed798d79bd79c.jpg)
הרמטכ"ל ואורי טגבה ![אורי_טגבה_והרמטכל](https://ametz.ufis.org.il/wp-content/uploads/2017/08/d790d795d7a8d799_d798d792d791d794_d795d794d7a8d79ed798d79bd79c.jpg)
מרגש מאוד היה לראות את החיבור הבלתי אמצעי שנוצר בין החברות המאמצות ליחידות המאומצות, ואת הקשר החזק. מקווים שנמשיך בדרך הזו עוד שנים רבות ופוריות.
נתראה בשנה הבאה!
צילומים: חן גלילי