משואה ראשונה מוקדשת לגדוד 51 של חטיבת גולני המאומץ על ידי מועדון חבר!
גדוד 51 – "הבוקעים הראשון" הגדוד הוקם בשנת 1947, והיה הגדוד הראשון בחטיבת גולני – חטיבה מס' 5.
עם הקמתו נשלח לחזית הדרומית ולחם מול כוחות המצרים במערכה על הנגב, והוא היה הראשון להבקיע את המערך המצרי בדרך לנגב הנצור במסגרת מבצע "יואב", ומכאן שמו – גדוד הבוקעים הראשון.
סמל הגדוד מורכז מעץ החטיבה שבמרכזו חרב פיפיות, המסמלת את רוח הלחימה של הגדוד.
בשנת 1956 פורקה חטיבת גבעתי והגדוד צורף לחטיבת גולני. באותה שנה הגדוד השתתף בקרב על מתחם מוצבי רפיח כחלק ממבצע "קדש", בו חצו בהצלחה שלושה שדות מוקשים.
מאז השתתף הגדוד בקרבות נוספים רבים, הבולטים שבהם: במלחמת ששת הימים, הגדוד השתתף בקרבות בצפון רמת הגולן, בהם כיבוש תל עזזיאת, קרב בו ספג הגדוד חלל אחד תוך שהוא מנחיל לצבא הסורי אבדות קשות של 50 חללים ו-22 שבויים*במהלך חומת מגן הגדוד לקח חלק במיגור המחבלים באיו"ש.
במסגרת המבצע השתתף הגדוד בקרב על מחנה הפליטים בג'נין.