הכירו את גדוד 77 (עוז), המאומץ על ידי הפניקס חברה לביטוח במסגרת פרויקט אמץ לוחם
הגדוד הוקם בשנת 1969 כחלק מחטיבה 7. מאז הקמתו הגדוד מהווה סמל לתעוזה ולדבקות במטרה. הגדוד מוכר במיוחד בזכות הקרב המפורסם אותו ניהל ב"עמק הבכא" במלחת יום הכיפורים בפיקודו של אביגדור קהלני. בעקבות הלחימה קיבל קהלני את עיטור הגבורה וכתב את הספר "עז 77". לאחר הקמתו, מדי פעם ירד הגדוד לתקופת אימון בסיני והתמקם ליד אבן סימון מצרית מס' 77. אבן זו ציינה את המרחק לתעלת סואץ, כשלגדוד דבק הכינוי "77". תחת גדוד 77 ארבע פלוגות: פלוגת וולקן, פלוגת מלכות חרמון, הפלוגה המסייעת (יגואר) ופלוגת המפקדה. גדוד 77 הוא הגדוד השני בחטיבה אשר עבר את ההסבה לטנק מרכבה סימן 4.
*המידע מתוך אתר צה״ל*