הדרך להחזיר אהבה ללוחמים

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp

על האוצר האנושי והאוצר הכלכלי: בנק אוצר החייל וגדוד קרן מסכמים 10 שנים של אימוץ

על מגרש הכדורגל, הרחק מאורות הפלורסנט, העניבות, החליפות, האוהלים המאובקים, השמירות, הגעגועים לבית והמדים הצבאיים, נפגשים עובדי בנק אוצר החייל וחיילי גדוד קרן, אותו מאמץ הבנק, ליום כיף ספורטיבי שכולו נתינה ורצון טוב.

בנק אוצר החייל הוא הבנק של כוחות הביטחון כבר יותר מ-70 שנה, המספק שירותי בנקאות בבסיסי צה"ל ובמתקני מערכת הביטחון ומלווה את אנשי כוחות הביטחון במיזמים מיוחדים. בנוסף לשירות המקצועי שמעניק הבנק ללקוחותיו, זה כ-10 שנים שהוא מלווה מקרוב את יחידת קרן.

בדצמבר 2016 נערך טקס חידוש האימוץ לשלוש שנים נוספות – לשמחת שני הצדדים. הטקס התקיים בכפר הנופש באשקלון, במעמד מנכ"ל הבנק, קובי מלכין, ומפקד הגדוד. השנה היה זה טקס מיוחד, בו השתתפו לראשונה כל חיילי הגדוד. במהלך הטקס העניק הגדוד חנוכייה להנהלת הבנק והוקרן סרטון מרגש אותו הכין רס"ר הגדוד, דודו לנקרי. הסרטון הציג את התרומה האדירה שנתן האימוץ לגדוד, ואת העשייה הרבה של הגדוד הודות לכספי האימוץ.

"הקשר בינינו החל לפני כ-10 שנים", מספר המנכ"ל מלכין. "מעבר לתמיכה הכלכלית, אנו עורכים לא מעט ביקורים הדדיים באירועים משותפים – בימי ספורט, באירועים של הבנק, בהופעות של אמנים, אליהן אנחנו מזמינים חיילים מהפלוגה. בזמנים חריגים, כמו בצוק איתן ובעופרת יצוקה, היינו בקשר שוטף עם הגדוד, וסייענו להם ככל שיכולנו  – הן בתמיכה רגשית והן בתמיכה אחרת, והכול נעשה בתענוג גדול. בנוסף, העסקנו בבנק חיילים שנדרשו לחופשות מיוחדות או לסיוע כלכלי. הם קיבלו שכר ראוי, שסייע למשפחות ולצרכים שלהם, וכך הם גם יכלו לחזור לתפקוד מלא  בגדוד".

איך להרגשתך האימוץ משפיע על העובדים?

"זה כיף גדול להשתתף ביום ספורט או לבוא ולגעת בחיילים עצמם. זה בוודאי מעביר את התחושה הטובה, התרומה והסיפוק לעובדים בבנק. אני באופן אישי גר בלהבים, ובצוק איתן שמענו את "הבומים", והם למעשה הגיעו מהסוללות שלהם. ממש הרגשתי שאני שומע אותם".

״יפה לראות איך צבא וחברה משתלבים למען הלוחמים, הבנק ממחיש את ההערכה הרבה ללוחמים, ומאפשר תחושה טובה יותר בביצוע המשימות המורכבות והמאתגרות שלנו. נמשיך לצעוד כתף עם כתף גם בעתיד, הערכה רבה לבנק ואנשיו״ מג"ד 411, סא"ל אפי מזרחי.

מן הצד השני, גם עובדי הבנק מודעים היטב לאימוץ, לוקחים חלק באירועים השונים של הגדוד ונרתמים לכל בקשה. "בצוק איתן כמובן שהתגייסנו למען הגדוד, שלחנו להם ציוד שהם היו זקוקים לו – תחתונים, גרביים. עשינו רכישה מרוכזת והעובדים גם הביאו ציוד מהבית", מספרת טל בלופרב, רפרנטית פרט ואשראי בבנק.

"זה במודעות של העובדים תמיד. אנחנו בנק של כוחות הביטחון ומאוד חשוב לנו לקחת חלק ב'אמץ לוחם' ולתמוך בצבא שלנו. הם חבר'ה מדהימים במסגרת השירותים הניתנים לצבא ע"י הבנק, נהנות גם משפחות החיילים מתנאים מיוחדים. מדי שנה מקיים הבנק יום הדרכה לנגדים ומשתחררים להתנהלות כלכלית נכונה, וכן מאפשר לחיילים לפתוח חשבון "התחלה טובה", המעניק לחיילים מגוון רחב של הטבות.

"אנחנו בנק אוצר החייל, וזה לא רק תואר", מסכם מנכ"ל הבנק. "אז החיבור הוא טבעי. אנחנו מובילים בבנק מדיניות של תרומה חברתית, והמקום הטבעי שלנו לתרום בו הוא הצבא".

 

אלמ נרי הורוביץ מפקד אגד ארטילרי סאל אפי מזרחי מגד גדוד קרן ערב גדוד וחידוש אימוץ גדוד קרן בנק אוצר החייל כפר הנופש אשקלון